Magyarországon élő ragadozó állatok
NYEST
A nyest karcsú testalkatú, viszponylag rövid lábai vannak, szőre barnás, mellfoltja fehér. A sziklás, nyíltabb területeket kedveli, de gyakran megjelenik a városokban is. Tápláléka gerinctelenektől, rágcsálók, madaraktól, tojásokból áll, de szereti a gyümölcsöt is, és háziállatokat is megtámadhat.
NYUSZT
A nyuszt mellfoltja sárga. Az összes erdőtípusban előfordul. Tápláléka a helyi élővilágtól függ: mókusok, kismadarak, nagyobb rovarok, bogyók és tölgy makkok.
HERMERIN
Magyarországon ritka és védet a hermelin! Elsősorban kissebb rágcsálókat fogyaszt, ha nincs más a rovarokra, lárvákra vagy akár a dögevésre is ráfanyalodhat. Nappal alszik, és sötétedéskor indul zsákmányoló útjára.
VÖRÖS RÓKA
A vörös róka legelterjedtebb szárazföldi ragadozó. Borzok elhagyott kotorékába költözik be. Főleg éjjel vadászik pocokra, egérre, nyulakra, madarakra, még az őzgidákat is megtámadja. Jól mászik fára, és úszni is tud.
KÁRPÁTI HIÚZ
Magyarországon honos kárpáti hiúz állománya az utóbbi években nagyon megritkult. A nyagy kiterjedésű erdőket kedveli. Különféle madarak, rágcsálók, nyulak éppúgy szerepelnek étlapján, mint őzek, rókakölykök, szarvasborlyak vagy vad malacok.Méteres ugrásokkal veti magát áldozatára, és mancsával üti le őket.
GÖRÉNY
A görény erdők, lápok, szántóföldek lakója, ahol elsősorban békákra, pockokra, patkányra vadászik. A görény jellemzője, hogy mirigyükől bűzös, kiállhatatlan szagú folyadékot választanak ki.
BARNA MEDVE
A barna medve a magasban fekvő, egybefüggő erdőségekben érzi jól magát. Gyakorlatilag mindent megeszik, legyen az fű, gomba, gyökér, erdei gyümölcs, de lehet rovar, kisemlős vagy szarvas méretű zsákmány is. A mézet pedig közmondásosan nagyon kedveli.
BORZ
A borz lakhelyéül elsősorban erdőket választ, de olykor városi parkolokban is előfordul. Nappal az üregben pihen, alkonmyatkor kezd vadászni. Híresen torkos állat. Mindent megeszik: madarakat, hüllőket, magokat, gyümölcsöket, gyökereket és gombákat is fogyaszt.
TUDOD-E
A nyest és a nyuszt nagyon hasonlítanak egymásra. Megfigyelések szerimt, ahol egy területen mindkét faj él, ott kerülik egymást: míg a nyuszt jobbára nappal és alkonyatkor, addig a nyest éjszaka vadászik: a nyuszt kerüli a településeket, a nyest viszont nem: a nyuszt ügyesen mászik fára, a nyest viszont inkább a föld közelében tartózkodik.